Basket Košíře

Vítejte na stránkách
basketbalového klubu 
Basket Košíře

Vybojovaná výhra ve Zlíně

Vybojovaná výhra ve Zlíně

V neděli před polednem jsme po D1 vyrazili směr Zlín. Poprvé jsme navštívili sportovní halu v Baťově Zlíně. Z různých důvodů nám chyběli Honza Nekolný a Jakub Kozubík. Na soupisce byl napsán i převlečen nehrající Dominik Adášek, který doléčuje zranění ze základní části.

Po cestě nás potkal drobný problém s autem a tak jsme začali zápas s patnácti minutovým zpožděním. Domácí v plné sestavě, chtěli vyhrát stejně jako před týdnem nad Litoměřicemi.

Přestože  jsme nebyli řádně rozcvičeni dařilo se nám s domácími držet krok. Trápil nás hlavně obrovitý Vošlajer, který je pod košem prakticky nebranitelný. K němu se přidal pendl z KNBL Jedovnický.

Honza Lyčka si velmi rychle udělal 3 fauly. Dobře ho zastoupil Michael Soukup. V obraně agresivitou znepříjemňoval život rozehrávačům soupeře. Tímto způsobem dokázal získat velké množství míčů a prosadil se také v útoku. Při dobré střelbě Mira Vansy a Honzy Kratochvíla bylo poločasové skóre 43:36.

Do druhé půle jsme šli s tím, že náskok domácích stáhneme a popereme se v koncovce o případné vítězství. Bohužel se nám stále nedařilo ubránit Vošlajera. Náskok domácích narostl až na 12 bodů.

V ten moment jsme si v hlavách řekli, že již není co ztratit a začali více bojovat. Na Vošlajera nastoupil náš nejzkušenější Dušan Hlaváček a od té chvíle obrovitý hráč soupeře nedal koš. Na palubovku se vrátil se Honza Lyčka a společně s Miro Vansou začali ukrajovat z náskoku domácích.

Zhruba v polovině 4. čtvrtiny za našeho vedení o 4 body, ubránil Dušan Hlaváček Vošlajera. Lavička domácích se dožadovala faulu a dostala TCH. Hráč Vošlajer začal komentovat výrok rozhodčích a obdržel též TCH. Poté se otočil a s přišlápnutím nohy strčil do rozhodčího. Následovala DCH a my házeli čtyři trestné hody. Všechny Honza Kratochvíl proměnil a my jsme byli rázem ve výrazném vedení, které jsme si chytrou hrou udrželi až do konce utkání. Domácí v závěru již evidentně rezignovali a tak jsme si ze Zlína odvezli v pravdě nečekanou výhru (75 : 89).

Podrobné statistiky z utkání zde.

Nyní nás čeká trojice domácích utkání kdy v tom prvním v pátek 2.3.2018 od 20:00 hostíme lídra ligy Sokol Hradec Králové. Přijďte se podívat na utkání špičky 1. ligy a zároveň podpořit náš tým. Budeme se na Vás těšit.

Basket Košíře

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Najdete nás na Facebooku

Pražská energetika, a. s. LeasePlan Engie DEKSTONE FESTING, s.r.o. BS Auto Motol Lion Sport s.r.o. Eurosoftworks Pe3ny Net s.r.o. Adidas Primátor Městská Divadla Pražská HC Sparta Praha Monoliti DC SK Slavia Praha fotbal

Počet návštěv: 11438
Posledních 30 dnů: 238 | Posledních 7 dnů: 67 | Poslední den: 9

© 2020 Basket Košíře | Všechna práva vyhrazena | david.jonak@email.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne